^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Motto naszego gimnazjum to słowa patrona: „Młodość to czas odkrywania talentów, to czas wchodzenia na wielorakie szlaki”.
Witamy

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 12

im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

Osiągnięcia

certyfikat.policja

 

Dyplom Szkoły Rady Uczniowskiej

 

Dyplom Gazetki Nasz CZas

 

 

lepsza szkola

 

tvpdyplom

 

dyplom konkurscertyfikat1

 

certyfikat1

 

dyplom2

 

.

Mikołajowa Noc Niespodzianek

w Gimnazjum nr 12

dla uczniów z klas trzecich

Odbędzie się z piątku 5 grudnia na sobotę 6 grudnia 2014 r.

Rozpoczynamy o godz. 20, a zakończymy o 7 rano.

ZAPRASZAMY

 

Klasa Ia z wizytą w Instytucie Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

  18 listopada uczniowie klasy Ia wzięli udział w pokazie doświadczeń chemicznych zorganizowanym przez pracowników Zakładu Chemii UJ pt. "Spotkanie z ciekawą chemią". Celem spotkania było zainteresowanie uczniów naukami przyrodniczymi oraz rozszerzenie wiedzy o przebiegu reakcji chemicznych.

.

Konkurs Wiedzy o Niemczech

W poniedziałek 17.11.2014 w naszym gimnazjum odbył się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych (edycja: Niemcy). Etap ów miał formę testu wielokrotnego wyboru, z którego zostanie wyłonionych piętnaście najlepszych prac. Autorzy tychże przejdą do drugiego, ostatniego etapu konkursu, w którym ich zadaniem będzie przygotowanie prezentacji multimedialnej lub plakatu na temat wybranego landu lub miasta w Niemczech. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Autorami testu oraz organizatorami konkursu są uczniowie klasy 2a:

 

Laura Hadław

Julia Trojan

Kacper Kubik

Mikołaj Karolczak

Natalia Piórkowska

Paweł Borysewicz

Jakub Tomczyk

CAM00087

Dziękujemy za Waszą aktywność i kreatywność!

Tramwaj Patriotyczny 2014

   Podczas krakowskich obchodów 96 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę zgodnie z wieloletnią już tradycją ulicami miasta przejechał "Tramwaj Patriotyczny", w którym mieszkańcy i turyści wspólnie z młodzieżą między innymi naszego Gimnazjum mogli zaśpiewać polskie pieśni historyczne i patriotyczne. W tramwaju można było otrzymać patriotyczne materiały, które następnie uczniowie 12 -stki pod opieką Pani Małgorzaty Pohrebny rozpowszechniali na Rynku Głównym i ulicach Starego Miasta.

 

 

067

 

Galeria

 

 

TURNIEJ WIEDZY O KSIĄŻCE ZAKOŃCZONY!

P1070352

 

Imprezy czytelnicze z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych mają w naszym gimnazjum już długoletnią tradycję. W tym roku przez cały październik emocje wzbudzał turniej literacki, którego trzeci i ostatni etap przeprowadzony dnia 30.10. uwieńczony został wręczeniem nagród zwycięzcom.

Droga do finału była długa, pełna pytań i zagadek. Po pisemnych eliminacjach, w których uczestniczyli wszyscy gimnazjaliści, ośmiu najlepszych zawodników z każdej klasy zakwalifikowało się do półfinału. Wzięli oni udział w zmaganiach na wzór programu "Jeden z dziesięciu", efektem czego wyłoniono trzech najlepszych znawców literatury w każdej klasie. W finale zmierzyły się ze sobą trzyosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy.

Liczyła się przede wszystkim wiedza, ale jak to bywa w turniejach, przydało się także trochę szczęścia... i "na szczęście" były też koła ratunkowe. Czas na odpowiedź (20 sekund) odmierzała klepsydra. Pytania zdecydowanie wykraczały poza znajomość lektur, dotyczyły zarówno literatury klasycznej jak i współczesnej, a także poezji oraz biografii. Trzymając kciuki za naszych wspaniałych zawodników, podziwialiśmy ich imponujące oczytanie.

Turniej był ciekawym widowiskiem, podczas którego mogliśmy sprawdzić także swoją znajomość książek i przy okazji wiele się dowiedzieć. Dostarczając nam licznych wrażeń, turniej okazał się świetną rozrywką, co potwierdza słowa naszej noblistki, Wisławy Szymborskiej, że: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

 

Gratulujemy wszystkim finalistom (!), a szczególnie zwycięskim zespołom, w składzie:

Klasa Ia:      Fabian Dydaś, Karolina Nieć, Julia Plaze

Klasa IIa:     Artur Hydzik, Ewa Moniowska, Piotr Mosurek

Klasa IIIa: Kamil Michałowski, Patrycja Stochlińska, Wiktoria Waluś

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

Ślubowanie pierwszych klas gimnazjów krakowskich

  31 października 2014 uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział         w uroczystościach związanych z 96 rocznicą wyzwolenia Krakowa spod władz zaborczej.

Uczennice klas pierwszych odczytały z tej okazji Rotę Ślubowania Gimnazjalistów Krakowskich.

.

CCI20141027 00000

Spektakl "Mały Książę" w Dworku Białoprądnickim

            W dniu 25 października uczniowie klas pierwszych wraz               z nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w spektaklu pt.: "Mały Książę", który odbył się w Dworku Białoprądnickim.

   Oglądająć go nasi uczniowie przenieśli się na chwilę do innego świata, gdzie próbowali zrozumieć skomplikowany sposób myślenia dorosłych, nauczyciele zaś mieli okazję przypomnieć sobie beztroskie chwile, kiedy byli dziećmi.

Międzynarodowa grupa teatralna Covenant Players

       W dniu 23.10.2014 r. uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli    w anglojęzycznych warsztatach teatralnych, prowadzonych przez aktorów    z międzynarodowej grupy teatralnej Covenant Players (http://www.covenantplayers.org./).

  Warsztaty były dynamiczne, interaktywne, pouczające i jednoczesnie rozrywkowe - uczestnicy doskonale bawili się, przedstawiając wraz z aktorami sztuki w języku Szekspira.

  Aktorzy przedstawili dwie krótkie i zabawne sztuki na temat takich wartości jak nadzieja i przebaczenie. Po każdej ze sztuk odbyło się omówienie ich treści z uczestnikami warsztatów. Kolejnym punktem programu zagranicznych gości było przedstawienie sztuki ilustrującej wartość podejmowania wysiłku, włączając całą publiczność w zagranie jej. Nasi gimnazjaliści mieli dużą frajdę wcielając się w role pracowników fabryki czekolady.

  Na zakończenie, mieliśmy kilka minut na rozmowę z anglojęzycznymi artystami i pytania do nich.

 

 

 

zdjecie a

 

 

Galeria

Informacja dla rodziców

  Informujemy, że uczniowie Gimnazjum nr 12 nie mają problemów z przechodzeniem na lekcje wychowania fizycznego do sali gimnastycznej.

  Nauczyciele mogą przeprowadzać uczniów przez tunel lub część budynku należącą do Prywatnej  Szkoły   im. Noblistów Polskich.

 

Dyrekcja Szkoły

Wybory do Rady Uczniowskiej 2014

Wybory uzupełniające do

Rady Uczniowskiej

w roku szkolnym 2014/2015

 

16 października odbyły się wybory spośród uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich do Rady Uczniowskiej.

 

WYGRANYM GRATULUJEMY

Program "Pierwszy rok - pierwszy krok"

  W ramach programu profilaktycznego "Pierwszy rok - pierwszy krok", uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pt.: "Budujemy bezpieczną klasę" i "Moc emocji".

  Warsztaty prowadzone były przez pracowników Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

  Szkolenie dla zainteresowanych rodziców odbyło się w dniu 22 października 2014 r. na terenie naszej szkoły.

  Celem programu "Pierwszy rok - pierwszy krok" jest wzmocnienie czynników chroniących w zapobieganiu uzależnieniom wśród młodzieży a w szczególności wpłynięcia pozytywnie na podniesienie poziomu inteligencji emocjonalnej oraz na wzmocnienie integracji i bezpiecznej współpracy pomiędzy uczniami, nauczycielami i rodzicami

.

CCI20141023 00000

.

W środę 22.10.2014r.

 

Zebrania z Rodzicami 18:00

Dzień otwarty 18:30 - 19:30

Copyright © 2014 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 12. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie