^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Motto naszego gimnazjum to słowa patrona: „Młodość to czas odkrywania talentów, to czas wchodzenia na wielorakie szlaki”.
Witamy

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 12

im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

Osiągnięcia

certyfikat.policja

 

Dyplom Szkoły Rady Uczniowskiej

 

Dyplom Gazetki Nasz CZas

 

 

lepsza szkola

 

tvpdyplom

 

dyplom konkurscertyfikat1

 

certyfikat1

 

dyplom2

 

.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY Beznazwy-1

 

 

Uczniów klas VI wraz z Rodzicami

na dzień otwarty Gimnazjum 12

21 marca 2015

od 9:00 do 13:00

 

Ferie w Gimnazjum nr 12 wcale nie muszą być nudne:)

ZIMA W SZKOLE NA WESOŁO

KSO "Pro edukatione"

zaprasza na

sportowe zajęcia podczas ferii

w dniach 16,17,19,20.02.2015

W programie:

- rozgrywki w "speed - ball"

- rozgrywki w "speedminton"

- rozgrywki w gry zespołowe: kosz, piłka nożna, piłka siatkowa

Zajęcia odbywać się będą na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 12          ul. Kluczborska 3 w godz. 10 - 13

Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia!

FESTIVAL OF ENGLISH LOVE POETRY

12.02.2015 r w godzinach przedpołudniowych z okazji zbliżającego się Dnia Św. Walentego w naszym Gimnazjum odbył się Festiwal Angielskiej Poezji Miłosnej połączony z humorystyczną interpretacją najsłynniejszej miłosnej sztuki Williama Szekspira.

                Uczniowie klas I i II występujący pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego: mgr Elżbiety Ryby oraz mgr Anny Ozgi recytowali wiersze miłosne po angielsku starając się oddać piękno rodzimego języka Szekspira. Następnie uczniowie klasy Ib przedstawili humorystyczną interpretację „Romea i Julii” pt.: „Romeo & Juliet 2015- parody ”. Wszyscy zastanawialiśmy się, jak we współczesnym świecie wyglądaliby bohaterowie tej sztuki, jak wyglądałaby także ich miłość J , a przy okazji wspaniale bawiliśmy się humorem językowym i sytuacyjnym.

Nasi uczniowie losowali także serduszka z wierszami i idiomami angielskimi, za przetłumaczenie których można było wygrać np. kubek znanej podróżniczki- Beaty Pawlikowskiej.

Ostatnim punktem programu było chóralne czytanie dziewczyny kontra chłopcy oryginalnych kwestii Romea i Julii w słynnej scenie balkonowej . Tutaj Panie okazały się mocniejsze.

Festiwal był w szczególności zadedykowany klasom trzecim, które będą niedługo kończyły naukę w naszym Gimnazjum.

                                                                                                              Anna Ozga

 

GALERIA

.

Etap szkolny

Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

zakończony!

3 lutego 2015 r. w zaciszu naszej biblioteki

jurorzy szkolnego etapu Konkursu Pięknego Czytania mieli przyjemność wysłuchania utworów znanych poetów w wielu różnorodnych interpretacjach naszych gimnazjalistów.

Oto wyniki:

 

I miejsce:

Sandra Skalska kl. III a

 

II miejsce:

Wiktoria Oliwa kl. III b

 

III miejsce ex aequo:

Julia Plaze kl. Ia   i Natalia Rzegost kl. IIb

 

 

Do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 11. 03.2015r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Rajskiej, zakwalifikowały się:

Sandra Skalska, która czytała „Redutę Ordona” Adama Mickiewicza

i Wiktoria Oliwa, która wybrała fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

 

 

Gratulujemy laureatom,

oraz wszystkim uczestnikom

 

 

GALERIA

Historia na wyciągnięcie ręki

Okazję do bliskiego spotkania z historią mieli uczniowie klasy II b, którzy       w poniedziałek  9  lutego  wybrali  się  do Muzeum Fabryka Schindlera, które jest jednym  z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Tam zobaczyli, jak wyglądało życie w naszym mieście bezpośrednio przed wybuchem II wojny światowej oraz w czasie okupacji niemieckiej w latach 1939 – 1945. Poznali losy polskich i żydowskich mieszkańców Krakowa, warunki panujące   w krakowskim getcie oraz historię niemieckiego przemysłowca Oskara Schindlera, który zatrudniając w swej fabryce ponad 1000 żydowskich robotników przymusowych z getta, uratował ich od Zagłady.

Niedawna przeszłość Krakowa została wyeksponowana na wystawie w taki sposób, by każdy mógł bezpośrednio dotknąć historii, poczuć emocje mieszkańców miasta okresu wojny. A na pamiątkę uczniowie mogli zabrać ze sobą „dokument pamięci” – karty z pieczęcią dokumentujące kluczowe dla historii miasta daty. Pieczęcie te odbijali samodzielnie w stemplownicach, znajdujących się w kolejnych salach muzeum.

beztytuu

XIII "Styczniowe spotkania gimnazjalistów" - uczniowie szukali wymarzonej szkoły

   W czwartek 29 stycznia uczniowie klas III wraz z nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w kolejnej odsłonie "Styczniowych spotkań gimnazjalistów". Spotkania  jak  co  roku  odbyły  się w  Zespole   Szkół  Inżynierii   Środowiska     i Melioracji ( ul. Ułanów 9 ). Podczas imprezy 25 krakowskich zespołów szkół zawodowych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego zaprezentowało swój dotychczasowy dorobek, szczególne osiągnięcia, tradycje oraz ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny 2015/2016.

„Mocium panie...” - czyli gimnazjaliści na „Zemście”

   W środę 28 stycznia uczniowie klas II oraz III obejrzeli sceniczną adaptację komedii
A. Fredry „Zemsta”, lektury obowiązkowej w gimnazjum. Spektakl, przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia, prezentowany był na scenie Kinoteatru Kijów.

   Przedstawienie było naprawdę ciekawe, publiczność nie mogła się nudzić!              Z pewnością zapamięta je na dłużej Sebastian z II b, który w pewnym momencie został „porwany” z widowni przez Rejenta Milczka i znalazł się na scenie. Nieoczekiwanie musiał grać rolę jednego z murarzy, których Rejent zmuszał do fałszywych zeznan przeciw Cześnikowi. Zagrał – i nieźle mu to wyszło!

   Długie brawa na koniec spektaklu świadczą o tym, że „Zemsta”, w dobrym wykonaniu, ciągle potrafi zaciekawić i rozbawić.

 

 bilet

70 rocznica wyzwolenia Auschwitz. Pamiętamy!

W mroźny styczniowy dzień siedemdziesiąt lat temu, o godzinie 15.30, na teren hitlerowskiego obozu Auschwitz weszła Armia Radziecka i wyzwoliła około 7 tysięcy więźniów. Niemcy uciekli, zniszczyli przedtem wiele dokumentów, wysadzili w powietrze krematoria – by ukryć ślady swych zbrodni. Ale prawdy nie da się ukryć. Do dziś żyją świadkowie, byli więźniowie Auschwitz – Birkenau.

We wtorek 27 stycznia 2015 roku odbyła się na terenie obozu przejmująca uroczystość – 70 rocznica wyzwolenia. W obecności wielu dostojnych gości, prezydentów i premierów państw, byli więźniowie mówili o swych przeżyciach. Wspominali okrucieństwa zbrodniarzy i cierpienie ofiar. Mówili o miejscu, które było dla nich piekłem na ziemi, a pochłonęło ponad milion istnień ludzkich.

Na uroczystość przybyło około 300 Ocalałych, świadków historii Auschwitz. Ich przeżycia, ich słowa są przestrogą i apelem do współczesnego świata, do każdego z nas – bo to od nas zależy, czy Auschwitz nie powtórzy się więcej.

 

auschwitz brama afp 600

.

W środę 21 stycznia 2015 r. odbędą się

ZEBRANIA Z WYCHOWAWCAMI

(podsumowanie I semestru)

GODZ. 18

 

Zapraszamy wszystkich rodziców

MAŁOPOLSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Zapraszamy Was do udziału

w etapie szkolnym

MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

który odbędzie się

3 lutego 2015 r.

o godz. 13.30

 

Uczestnicy konkursu powinni przygotować do czytania (2-3 minuty)

fragment dowolnego dłuższego utworu pisanego wierszem

np. Adam Mickiewicz: ballady, "Reduta Ordona", "Pan Tadeusz"; Homer: "Iliada", "Odyseja"; K.I. Gałczyński: "Zaczarowana dorożka".

Literatura dostepna w bibliotece szkolnej.

Zapisy u nauczycieli języka polskiego.

Dwie osoby z najlepszym wynikiem wezmą udział

w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania,

który odbędzie się 11 marca 2015 r.

w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajska 1.

 

KONKURS

Szkolny konkurs plastyczno-literacki

"NIEZWYKŁY ŚWIAT LITERATURY"

Organizator: Biblioteka szkolna

 

Aby wziąć udział w konkursie,

należy wykonać 3 prace.

 

Do wyboru jest 5 tematów,

które poznacie stopniowo przez najbliższe miesiące.

Temat I:

został ogłoszony w październiku na lekcjach plastyki.

Plakat zawierający myśl o książkach i czytaniu - format A3 lub większy.

(prace można oddawać jeszcze do końca stycznia!!!)

Temat II:

Własna iustracja do wybranej sceny z książki o tematyce fantastycznej - format A4 lub A3

(termin do 5 marca)

Zachęcamy do stosowania różnorodnych technik plastycznych.

Komunikat dla rodziców dot. wycieczki szkolnej do PARYŻA

Harctur Kraków

31-128 Kraków, ul. Karmelicka 43, tel. 0126340011 0126339329

www.harctur.krakow.pl

 

 "Spacerkiem po Paryżu . . ."

Paryż - stolica i największa aglomeracja miejska Francji, położona nad Sekwaną. Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju,       a także Europy. Liczne zabytki i atrakcje turystyczne powodują, że Paryż jest co roku odwiedzany przez miliony turystów. Paryż niezaprzeczalnie kojarzy się       z miastem zakochanych, dzięki swojemu fantastycznemu klimatowi, wąskim uliczkom, kafejkom wprost na ulice i muzyce. Jest to także miasto sztuki                 i artystów.Powstało tu wiele filmów. Na całym świecie znany jest Montmartre - dzielnica cyganerii paryskiej,kabaretów i rozrywki. Tu znajduje się najwięcej muzeów i najsłynniejsze dzieła sztuki. Paryż uważany jest za kulturalne centrum świata.

1 dzień: Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd przez Niemcy. Przerwy co 3-4 godziny. Nocleg w autokarze.

2 dzień: przyjazd do Paryża w godzinnach rannych. Wjazd na III poziom Wieży Eiffla, zwiedzanie okolic Opery Garnier, wizyta w Muzeum Perfum Fragonard, Plac Vendome gdzie znajduje się dom w którym umarł Fryderyk Chopin oraz słynny Hotel Ritz, Plac de la Concorde z obeliskiem pochodzącym ze Świątyni w Luksorze i dwoma dużymi fontannami ozdobionymi rzeźbami z brązu - "Fontanna Mórz" i "Fontanna Rzek". Ogrody Tuillerie. Zwiedzanie Louvru - największego muzeum świata gdzie znajduje się Mona Lisa i Wenus z Milo. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg.

3 dzień: śniadanie: przejazd do Wersalu, wspaniałej rezydencji królów francuskich: Sala Lustrzana w której podpisany został Traktat Wersalski, Kaplica św. Ludwika, ogrody oraz fontanny. Zwiedzanie najstarszej dzielnicy Paryża - La Cite, gdzie mieści sie słynna Katedra Notre Dame, Conciergerie najstarsze więzienie paryskie, Sainte Chapelle - kaplica z najpiękniejszymi we Francji witrażami. Spacer po Dzielnicy Łacińskiej, Kościół św. Seweryna z polską kaplicą, Sorbona - najsłynniejszy uniwersytet Europy, Panteon - miejsce wiecznego spoczynku wybitnych Francuzów, a także naszej wybitnej rodaczki Marii Curie Skłodowskiej. Można tam też zobaczyć wahadło Foucault'a. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Sekwanie. Przejazd do hotelu na nocleg.

4 dzień: śniadanie, dalsze zwiedzanie miasta, wizyta na słynnym paryskim cmentarzu Pere Lachaise, gdzie spoczywają Fryderyk Chopin czy Jim Morrison. Zwiedzanie La Defense - nowoczesnej dzielnicy paryskiej. Grande Arche - Wielki Łuk. Sa to dwa 110 metrowe 35 piętrowe wieżowce, połączone trzecim poprzecznym. Wrażenie symetrii zaciera sztuczna "chmura" i ażurowa konstrukcja windy. Znajdują się tam również nowoczesne wieżowce z aluminium i szkła centra handlowe, siedziby największych koncernów, galerie. Pola Elizejskie, Łuk Trimfalny i Plac Gwiazdy. Przejazd do legendarnej dzielnicy Montmartre, położonej na wzgórzu o tej samej nazwie. Bazylika Sacre Coeur, Kościół św. Piotra, Place du Tertre. dzielnica słynnych kabaretów - Moulin Rouge. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną.

5 dzień: przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych.

 

TERMIN: 10.05 - 14.05.2015

 

CENA: 870,00 zł/os.

* 2 noclegi w hotelu pod Paryżem pokoje 3 os./łazienki w pokojach

* 2 śniadania w formie bufetu

* 3 obiadokolacje w restauracji self service

* transport: autokar /klimatyzacja, barek, wc, video/

* ubezpieczenie: KL+NNW+bagaż

* opieka licencjonowanego pilota ze znajomością języka francuskiego

* taksa klimatyczna

Cena nie zawiera biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i ewentualnych biletów metra. Cennik wstępów i biletów metra: ok. 40 euro/os.

 

ZALICZKA: 100 zł do 15 stycznia

 

.

Wesołych Świąt !

Bez zmartwień, z barszczem, z grzybami, z karpiem,

Z gościem, co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce

Wesołych Świąt!

A w święta, niech się snuje kolęda.

I gałązki świerkowe Niech Wam pachną na zdrowie,

Wesołych Świąt!

A z Gwiazdką – Pod świeczek łuną jasną

Życzcie sobie – najwięcej: Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

Wesołych Świąt

oraz

Szczęśliwego Nowego Roku 2015

życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie

 

szopka zyczenia

Heiligabend w Gimnazjum

  W dniu 18.12 uczniowie naszej szkoły brali udział w Wigilii w stylu niemieckim. Sami ją współtworzyli, przygotowując tradycyjną, niemiecką Kartoffelsalat oraz ciasta. Spożywaliśmy m in. Weihnachtsstollen - rodzaj cwibaka, typowo niemieckiego deseru bożonarodzeniowego oraz drobne ciasteczka - odpowiedniki Weihnachtsplätzchen. Na stole migotało światło trzech świec w Adventskranz - wieńcu adwentowym. Za smaczną dekorację służył nam Adventskalender - kalendarz adwentowy, w którym brakowało już osiemnastu z dwudziestu czterech czekoladowych figurek wcześniej schowanych w małych okienkach.

   Śpiewaliśmy kolędy w języku naszych zachodnich sąsiadów, oraz zapoznaliśmy się z ich tradycjami świątecznymi oglądając prezentację multimedialną. Atrakcją okazała się także degustacja aromatycznego bezalkoholowego napoju - korzennej zaprawy do tradycyjnego niemieckiego Glühwein, czyli grzanego wina

 

wigilia niemiecki

GALERIA

 

.

                            Zajęcia z języka angielskiego

                           od 29 - 31 grudnia 2014

Rozkład zajęć:

Poniedziałek 29.12.2014

Klasa III A                       zajęcia

Gr I                                       godz. 9 -11

Gr II                                      godz. 9 - 11

Klasa III B

Gr I                                       godz. 11 - 13

Gr II                                      godz. 11 - 13

Klasa III C

Gr I                                       godz. 13 - 15

Gr II                                      godz. 13 - 15

 

Wtorek 30.12.2014

Klasa III B                   zajęcia

Gr I                                        godz. 9 -11

Gr II                                       godz. 9 - 11

Klasa III C

Gr I                                        godz. 11 - 13

Gr II                                       godz. 11 - 13

Klasa III A

Gr I                                        godz. 13 - 15

Gr II                                       godz. 13 - 15

 

Środa 31.12.2014

Klasa I A                      zajęcia

Gr I i Gr II                              godz. 9 -10

Klasa I B

Gr I i Gr II                              godz. 10 - 11

Klasa II A

Gr I i Gr II                              godz. 11 - 12

Klasa II B

Gr I i Gr II                              godz. 12 - 13

Copyright © 2015 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 12. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyrigcht © 2013 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie